Ezt olvasta már?


Százmilliókra bírságolta és a fogyasztók kompenzálására kötelezte a GVH a Telekomot

Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 310 milliós bírságot rótt ki a Magyar Telekomra, amiért a fogyasztókat megtévesztve, valótlanul reklámozta korlátlanként egyes mobilinternet-csomagopcióit.

A cégnek emellett kompenzációként 4 gigabyte (GB) többlet-adatforgalmat kell biztosítania a jogsértéssel érintett fogyasztói számára - közölte a GVH az MTI-vel pénteken. A Telekom azt közölte, hogy még tanulmányozzák a döntést, az előfizetőket pedig tájékoztatják a kompenzációról.

 

A versenyhivatal tavaly indított vizsgálatot a Magyar Telekommal szemben, mobilinternet-díjcsomagjainak népszerűsítése miatt. A cég reklámjai ugyanis korlátlanságot ígértek a fogyasztóknak például közösségi médiaszolgáltatások, meghatározott chat-alkalmazások vagy egyes TV- és filmapplikációk használatakor.

A hatóság vizsgálata feltárta: valójában a hangsúlyosan korlátlanként hirdetett opciók egyike sem biztosított teljes díjmentességet, mivel egyes funkciók - így például a chat-alkalmazások esetében a hang- és videóhívások, vagy a közösségi média böngészésekor a videótartalmak - csökkentették az előfizetők adatkeretét. Ezekről a szűkítésekről a Telekom jellemzően nem adott reklámjaiban tájékoztatást - ahol pedig adott, ott sem tette egyértelművé, hogy mely forgalmak díjmentesek, és melyek csökkentik a díjcsomagba foglalt adatkeretet - írták.

A GVH megjegyezte, hogy például a chat-appok hanghívás funkcióit a fogyasztók harmada-negyede használta a vizsgált időszakban, és jelentős volt köztük a videotelefonálók aránya is.

A versenyhivatal döntése megállapította, hogy a megtévesztő gyakorlat nem csupán az érintett mobilcsomagok ár-érték arányára lehetett kihatással, hanem befolyásolhatta a fogyasztók használati szokásait is.

A hatóság a 310 millió forintos bírság kiszabásánál tekintetbe vette többek között, hogy a szolgáltató az elmúlt 10 évben már tizedszer tévesztette meg a fogyasztókat. A hatóság eltiltotta a vállalkozást a gyakorlat folytatásától, emellett - bírságcsökkentésként figyelembe véve - a fogyasztók kompenzálását célzó jóvátételi csomagjának végrehajtására kötelezte. Ennek keretében a bírságcsökkentés mértékét összességében többszörösen meghaladó értékű, 4 GB-nyi, 1 hónapig felhasználható plusz adatmennyiséget kap minden fogyasztó, aki 2017.január 1. után igénybe vett és jelenleg is igénybe vesz a Telekomnál korlátlanként hirdetett opciót, és legalább egyszer elérte a díjcsomagjában foglalt adatkeretének 100 százalékát. A jóvátételre jogosultakat a cég SMS-ben tájékoztatja majd a pótlólagos adatkeretről. A Telekom emellett valamennyi, korlátlan opciókkal érintett előfizetőjét tájékoztatja a kérdéses adatforgalmak korlátaira vonatkozó információk elérhetőségéről - közölte a GVH.

A Magyar Telekom az MTI-érdeklődésére közölte: a versenyhivatal döntésének tanulmányozását követően döntenek az esetleges bírósági felülvizsgálat kezdeményezéséről. Az érintett előfizetőknek kompenzációként felajánlott 4 GB-nyi, 1 hónapig belföldön felhasználható plusz adatkeretről sms és számlalevél útján fognak tájékoztatást nyújtani - közölték.

 

 

MTI 2021. december 10., péntek 11:49

 

 

 

 

 







0
0
0

hírek innen, onnan

Szombaton szűnnek meg a „védett” üzemanyagárak

Június 27-én szombaton hatályba lép a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvény, miután a jogszabály megjelent a pénteki...

Amerikai légicsapás érte Iránt a Hormuzi-szorosnál történt dróntámadás után

A támadás újra bizonytalanná teheti a két ország között nemrég létrejött ideiglenes megállapodás sorsát.

A levendula közepe emiatt kezd barnulni és ritkulni néhány év után

A levendula közepének barnulása és ritkulása sokakat meglephet, de van rá magyarázat! Tudd meg, miért történik, és hogyan varázsolhatod...

Ez a 4 csillagjegy életmegváltó összegre tesz szert a hónapfordulón

Sose volt még ekkora lehetőségük a gazdagságra.

Jenna Ortega és Bill Skarsgard mellett magyar filmeseket is meghívtak az Oscar-díjakról szavazó amerikai filmakadémiába

Idén 529 új tagot invitáltak meg, így a szervezet létszáma már mint több mint 11 ezer fő lehet.

Naponta akár 10-20 injekció: durva, milyen orvosi kezelésekben részesült Hitler - Sokak szerint ettől vált kiszámíthatatlanná

A történelem egyik legellentmondásosabb vezetőjének egészségi állapota évekig rejtve maradt a nyilvánosság elől. A háttérben azonban...

Az Egyesült Államok lecsapott Iránra - Véget ért a fegyvernyugvás?

Az amerikai haderő pénteken légicsapásokat hajtott végre iráni katonai célpontok ellen, válaszul egy kereskedelmi hajó ellen elkövetett...

Eltűnt az otthonából egy ötéves kisfiú Szigetszentmiklóson, nagy erőkkel keresik

Haja kopaszra vágott, eredetileg sötét színű, szeme barna, korához képest alacsony termetű (kb. 70–80 cm), átlagos testalkatú.

Rokkantsági ellátásból öregségi nyugdíj: ezt a lépést nem érdemes kihagyni

A rokkantsági ellátás nem alakul át automatikusan öregségi nyugdíjjá csak azért, mert valaki betölti a nyugdíjkorhatárt. Aki szeretné,...

Dembélé egy félidő alatt elintézte a norvégokat, Szenegál kiütötte Irakot

Dembélé mesterhármassal zárta a csoportkört a Haaland nélkül felálló Norvégia ellen.

Foci-vb: Az aranylabdás Dembélé háromszor is bevette a norvég kaput, gáláztak a szenegáliak

Nem történt meglepetés a labdarúgó-világbajnokság I-csoportjának harmadik fordulójában: a franciák a norvég együttest, a szenegáliak...

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban

A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.

A német edző taktikai öngyilkosságot látott, Manuel Neuert viszont nem vette elő a kudarc után

Szerinte a társak hozták rendkívül hálátlan helyzetbe a veterán kapust...

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

A Duna Aréna alkalmatlan a vizes vb megrendezésére, ezért kell átalakítani az MVM Dome-ot

Egy év múlva tízezren szurkolhatnak a magyaroknak a csarnokban.

Topcsatárok randevúznak – Ezek a meccsek jönnek ma a foci-vb-n

Két rangadót is rendeznek a futball-vb-n. Mutatjuk a napi programot.

Ferencváros: soroljuk a neveket, itt a tizenkettedik távozó?

Minden napra jut egy hír a Fradi keretéről.

0
0

Bulvár

Ma még kánikula, előrehozták a hidegfront érkezését - Időjárás-előrejelzés

A hétvégén még történelmi hőmérsékleti-rekord születhet Magyarországon, aztán jön a lehűlés.

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

Jeszenszky Géza: Egy szégyen Szijjártó Péter viszonzatlan szerelmi viszonya az orosz külügyminiszterrel

Jeszenszky Géza volt külügyminiszter szerint az elmúlt 16 évben a magyar kormány politikáját nem a magyar polgárok érdekei, hanem az oroszokkal szembeni szervilizmus vezérelte. Szerinte Szijjártó Péter bemutatta, mil

Szívbetegségek és kávéfogyasztás

A kávé a világ egyik legnépszerűbb italának számít, Magyarországon is emberek milliói kezdik vele a napjukat. Nem meglepő, hogy a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők körében gyakran felmerül a kérdés: v

A nagymama szandál – a nyár legtrendibb és legmegosztóbb lábbelije

A 'nagymama szandál' kifejezés régen nem volt hízelgő, de 2026-ra a divat világában a kényelem és a stílus összhangja vált trenddé. Nézzük, hogyan viselheted ezeket a lábbeliket anélkül, hogy nagymamának tűnné

„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról

Rátaláltunk a februárban eltűnt ősfideszes dokumentumfilmesre. Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek

Képeken Kóbor János törökbálinti luxusvillája: családja eladta az Omega énekesének egykori otthonát

Túl sok volt az emlék, ezért Kóbor János özvegye és lánya eladták a villát, amiben 18 évig éltek.

0